Imponująca ogrodówka

21-04-2021

Lampy ogrodowe to nie tylko oświetlenie zewnętrznej aranżacji, lecz również funkcjonalna dekoracja całej przestrzeni, która sprawia, że wszystkie elementy ogrodu prezentują się wyjątkowo. Możemy oświetlić przestrzeń roślinną i wyeksponować śliczne kwiaty w naszym ogródku lub dodać technicznych słupków, aby nadać nowoczesności przy garażu. Pomysłów jest wiele, tylko jak je zrealizować, aby wszystko wyglądało estetycznie? Służymy pomocą!

Zastanawiając się nad doborem oświetlenia ogrodowego warto już na samym początku dobrać miejsca, które chcemy oświetlić i dokładnie przemyśleć jaki rodzaj lampy umieścić w danej przestrzeni. Gdy dobieramy słupki ogrodowe, dobierzmy także kompletowe kinkiety elewacyjne, aby wszystko wyglądało efektownie. Lubimy dekoracje? Dobierzmy ogrodowe kule, które uatrakcyjnią oświetlane miejsca.

Piękny i uroczy ogród to także podstawa do dobrego samopoczucia wiosną czy latem, gdy zaczynamy sezon grillowy. Dobierając odpowiednie oświetlenie możemy nadać mu urzekającego i magicznego klimatu. Ogród nie musi być tylko kompozycją kwiatów i krzewów. W każdej chwili możemy zmienić go w naszą ulubioną przestrzeń, miejsce relaksu i ciszy, w którym możemy odpocząć po ciężkim dniu w pracy lub w szkole.

 

Lampy ogrodowe najczęściej montuje się:


-Przy domach i budynkach gospodarczych. Wykorzystuje się do tego najczęściej słupki, najlepiej te funkcjonalne z czujnikiem ruchu, ponieważ ułatwią nam poruszanie się po danej przestrzeni nocą.
-Przy głównym podjeździe i ścieżkach do domu. Oprawy gruntowe stają się coraz bardziej popularne, są nowoczesne, praktyczne i bardzo wytrzymałe. Można je umieścić w dowolnym miejscu przy gruncie gdyż chodzenie lub przejeżdżanie po nich pojazdem nie jest im straszne.
-Na elewacji budynku. Umieszcza się tam przeróżne rodzaje kinkietów - tych minimalistycznych jak również tych nowoczesnych, które można dopasować do słupków ogrodowych - w kompletach będą prezentowały się bosko!
-Naświetlacze LED na elewację garażu- najlepiej te z czujnikiem ruchu, sprawdzą się znakomicie. Idealnie oświetlą otoczenie nocą i zaoszczędzą czasu na szukanie włącznika światła w ciemności.
-Przy różnych krzewach i kwiatach, aby uwydatnić ich piękno i podkreślić dekoracyjność ogrodu. Do tego świetne będą słupki lub gruntowe reflektory czy estetyczne, gruntowe kule.

 

Dodatkowe funkcje oświetlenia w ogrodzie:

- Czujnik ruchu - bardzo funkcjonalna cecha oświetlenia. Automatycznie uruchamia lampy gdy wyczuje ruch na danej powierzchni.
- Czujnik zmierzchu - Automatycznie uruchamia lampy po zmierzchu oraz wyłącza je przy wschodzie słońca.
- Włącznik z programatorem czasu – samodzielne ustawianie czasu (ustawia się kiedy lampy mają być włączone i wyłączone)

 

Oto kilka inspirujących propozycji od nas:

Słupek ogrodowy FAN GL 11204 Nowoczesny szary 50 cm wysokości IP54 SUMA . Świetnie skomponuje się z kinkietem z tej samej serii - Kinkiet zewnętrzny FAN GL 11206 Nowoczesny IP54 SUMA.

Obie lampy w połączeniu ze sobą będą wyglądały świetnie!

Dostępne po 1 sztuce w naszej ofercie magazynowej wysyłka 24h

Słupek ogrodowy FAN GL 11204 Nowoczesny szary 50 cm IP54 (studioled.pl) 

Kinkiet zewnętrzny FAN GL 11206 Nowoczesny IP54 (studioled.pl) 

 

Kolejne propozycje to:

Słupek ogrodowy RADO II 1 BL Czarny SUMA75 cm IP54. Umieszczony przy drodze do domu będzie prezentował się nieziemsko. Świetnie sprawdzi się w zestawie z kinkietem RADO II K BL czarny SUMA IP54 umieszczonym na elewacji domu lub garażu.

Obie lampy w połączeniu ze sobą będą wyglądały świetnie!

Dostępne po 1 sztuce w naszej ofercie magazynowej wysyłka 24h

Słupek ogrodowy RADO II 1 BL Czarny 75 cm IP54 (studioled.pl)

Kinkiet zewnętrzny RADO II K BL czarny IP54 (studioled.pl) 

 

 

Słupek ogrodowy CUBE CB-330 AL Szary 33 cm IP44 SUMA , który świetnie się zaprezentuje w połączeniu z kinkietem z tej samej serii.

 

Słupek ogrodowy CUBE CB-330 AL Szary 33 cm IP44 (studioled.pl) 

KINKIET ZEWNĘTRZNY CUBE SU-MA - SPECYFIKACJA TECHNICZNA (studioled.pl) 

 

Polecamy jeszcze:

Elegancki kinkiet elewacyjny Kinkiet zewnętrzny PORTO M1976 Latarnia retro IP65

Kinkiet zewnętrzny PORTO M1976 Latarnia retro IP65 (studioled.pl) 

Dostępny 1 sztuka w naszej ofercie magazynowej wysyłka 24h

 

 

Bardzo funkcjonalnym elementem oświetleniowym zewnętrznej aranżacji są także reflektory gruntowe, które można skierować w konkretny punkt. Reflektor idealnie oświetli drogę lub uwydatni wielobarwne rośliny nocą. 

 

Poniżej kilka propozycji takich lamp:

PRIT LK4001-15A reflektor su (studioled.pl) 

Lampa ogrodowa BUSH 3401 Nowodvorski Reflektor wbijany (studioled.pl) 

Lampa ogrodowa INSIDE PT1 CZARNY Ideal Lux 115429 Rama wykonana z aluminium malowana proszkowo na kolor czarny (studioled.pl) 

 

 

POLECAMY!!!